Repertuar filmu "My, nasze zwierzęta i wojna" w Olsztynie
Brak repertuaru dla
filmu
"My, nasze zwierzęta i wojna"
na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.
Czas trwania: 79 min.
Produkcja: Ukraina/Kanada , 2024
Gatunek: dokumentalny / dramat
Premiera: 11 października 2024
Dystrybutor filmu: Aurora Films
Reżyseria: Anton Ptushkin
My, nasze zwierzęta i wojna
1
2
KUP BILET
Bytom, BCKGdańsk, Kameralne CaféGdańsk, IKMGdynia, GCFGorzów Wielkopolski, 60 KrzesełKatowice, ŚwiatowidKraków, KijówKraków, KikaKraków, Kino Pod BaranamiKraków, MikroKraków, SfinksŁódź, CharlieNowy Sącz, SokółOlsztyn, AwangardaOpole, MeduzaPoznań, MaltaPoznań, MuzaPoznań, Bułgarska 19Rzeszów, ZorzaSzczecin, ZamekWarszawa, ElektronikWarszawa, KinotekaWarszawa, KulturaWarszawa, Stacja FalenicaWrocław, DCFWrocław, Nowe HoryzontyZielona Góra, NewaZamość, Stylowy
Anton Ptuszkin, ukraiński dziennikarz, vloger podróżniczy, którego kanał na YouTube ma ponad 5,5 miliona subskrybcji, nakręcił dokument o przetrwaniu, miłości i współczuciu. „My, nasze zwierzęta i wojna” stał się przebojem dokumentalnym wszech czasów w ukraińskich kinach a reżyser za swoją działalność został uhonorowany przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego tytułem Honored Journalist of Ukraine.
Z serca rozdartej wojną Ukrainy wyłaniają się historie o przetrwaniu, miłości i współczuciu. O ludzkim wymiarze tragedii słyszymy każdego dnia, ale ofiar tych brutalnych wydarzeń jest znacznie więcej. I nie wszystkie mają głos. Dokument popularnego ukraińskiego dziennikarza i vlogera to obraz niezwykłej więzi pomiędzy ludźmi a zwierzętami, która w ekstremalnych warunkach jeszcze mocniej się zacieśnia.
W obliczu przemocy i wojny obywatele Ukrainy jednoczą się, by ratować zwierzęta pozostawione przez tych, którzy zostali zmuszeni do ucieczki. Od kotów i psów w opuszczonych budynkach po lwy i tygrysy w ogrodach zoologicznych trwają okupione niezwykłym wysiłkiem akcje ratunkowe, aby zapewnić im bezpieczeństwo.
„Zdecydowaliśmy się opowiedzieć historię zwierząt, ponieważ szukaliśmy perspektywy, z której moglibyśmy pokazać wojnę w sposób interesujący dla obcokrajowców. To bardzo pragmatyczne podejście. Było lato 2022 roku – Bucza już się wydarzyła. Niestety, nikogo na Zachodzie nie zaskoczyła śmierć człowieka. A zwierzęta to temat, który potrafi poruszyć serca” – opowiada o swoim filmie reżyser.