Lang gb
|

Wasze hity

  1. Bohemian Rhapsody
  2. Narodziny gwiazdy
  3. Dziadek do orzechów i ...
  4. Zimna wojna
  5. Spider-Man Uniwersum
  6. Aquaman
KEI

Vice


Reżyseria: Adam McKay

Repertuar filmu "Vice" w Olsztynie

Brak repertuaru dla filmu "Vice" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Vice
Tytuł oryginalny: Vice
Czas trwania: 132 min.
Produkcja: USA , 2018
Gatunek: biograficzny / komedia / dramat / historyczny
Premiera: 11 stycznia 2019
Dystrybutor filmu: Forum Film

Reżyseria: Adam McKay
Obsada: Alison Pill, Amy Adams, Steve Carell

„Vice” – historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj.

„Vice” to wielka aktorska metamorfoza Christiana Bale'a w roli Dicka Cheneya oraz fantastyczne role Sama Rockwella jako George'a W. Busha i Amy Adams jako Lynne Cheney.

Reżyser twierdzi, że pragnął przełamać dość skostniałe konwencje hollywoodzkiego filmu biograficznego: – Dziś mamy mnóstwo informacji, wręcz zbyt wiele informacji i dezinformacji. Bez względu na to, jakie masz polityczne przekonania i sympatie, z pewnością się zastanawiasz, co się stało, że dziś jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Dla mnie jest to opowieść o samouwielbieniu władzy. Los Cheneyów był w pewnym sensie tragiczny. Ale oczywiście każdy widz ma prawo do własnej interpretacji tego, co zobaczy na ekranie.

Film zdobył aż sześć nominacji do Złotych Globów, czyli nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej. „Vice” nominowano w kategorii Film komediowy lub musical, a nominacje indywidualne dla twórców przypadły: Adamowi McKay w dwóch kategoriach, za reżyserię i za scenariusz, Christianowi Bale’owi za rolę Dicka Cheneya (aktor w komedii lub musicalu), Amy Adams za rolę jego żony (aktorka drugoplanowa) i wreszcie Samowi Rockwellowi (aktor drugoplanowy), za wybitny występ w roli George'a W. Busha.Średnia ocena: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
Oceniono 4 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Vice on IMDb

Trailer filmu: Vice

Wasze opinie

J. 12. stycznia 2019, 22:59

SUPER NUDA!!!!!!! Określenie w opisie: " „Vice” nominowano w kategorii Film komediowy lub musical" i "za rolę Dicka Cheneya (aktor w komedii lub musicalu" to nawet nie jest nadużycie, tylko po prostu oszustwo. Fikcja przeplatana dokumentem. Tempo ślimacze, dialogi nudne, "bez zęba". Odtwórca głównej roli - gruby??? Nic więcej. "Za wybitny występ w roli George'a W. Busha." - żenada. Prezydenta USA (przez 2 kadencje) przedstawili jako ... ćwierćinteligenta??? Lepiej zostańcie w domu.

Dodaj nowy komentarz Vice

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

18 stycznia
11 stycznia
4 stycznia

Zapowiedzi

25 stycznia
1 lutego
8 lutego
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin